لوگوی آپارات ویندور لوگوی یوتیوب ویندور لوگوی اینستاگرام ویندور
لوگوی مجموعه ویندور

دستگاه شستشوی شیشه وین گلس ایستاده ارتفاع 1700mm

شیشه دوجدارهبروزرسانی شده در تاریخ : 1402/08/13

امکانات دستگاه شستشوی شیشه وین گلس

دستگاه شستشوی شیشه

1 – ارتفاع 1700mm قابلیت سفارش تا ارتفاع 2200mm

2 – غلطک های دستگاه ساخت ترکیه

3 – محفظه داخلی تمام استیل

4 – مخزن آب تمام استیل

5 – مجهز به دمنده خشک کن قوی 10 اسب بخار

6 – چهار فرچه

7 – فرچه ها با تراکم بالا

8 – دارای تابلو برق اختصاصی

9 – دارای سنسورهای امنیتی کاربر

10 – قابلیت تنظیم سرعت عملکرد دستگاه

11 – نصب و راه اندازی رایگان

12 – دارای 2 سال گارانتی و 15 سال خدمات پس از فروش

دستگاه شستشوی شیشه

شستشوی شیشه وین گلس

دستگاه شستشوی شیشه چیست؟

یکی از نیاز های اساسی برای تولید شیشه دو جداره صنعتی، شستشوی شیشه می باشد. برای تولید صنعتی شیشه دو جداره، چه در ظرفیت های بالا و چه در ظرفیت پایین، وجود این در کارگاه، اجتناب ناپذیر است. زیرا خسارات و ضرر و زیانی که در اثر نبود این دستگاه متوجه تولید کننده شیشه می شود بسیار بیشتر از سود آن است.

دستگاه های شستشوی شیشه، معمولا در دو مدل هستند. مدل ایستاده و مدل خوابیده مدل خوابیده دستگاهی است که کارگذاری شیشه در آن، بصورت افقی و خوابیده انجام می شود.

مدل ایستاده در دستگاه شستشوی شیشه، مدلی است که کارگذاری شیشه در آن بصورت عمودی انجام می شود. این دو دستگاه ، شاید از لحاظ مشخصات فنی مورد استفاده تفاوتی با یکدیگر نداشته باشند، ولی از لحاظ کاربری، تفاوت های بسیار اساسی با یکدیگر دارند. این تفاوت ها باعث می شود که اولا در قیمت این دستگاه ها ما به التفاوت بسیاری وجود داشته باشد، و دوم اینکه بازار خرید و فروش این دستگاه ها با هم متفاوت باشند.

در این میان ذکر این نکته نیز ضروری است که در دستگاه های جدید که در کشور ترکیه تولید می شود، قسمت شستشوی شیشه داخل در یک مجموعه بسیار بزرگ و کامل است که از ابتدای برش تا پایان فرایند دو جداره شدن شیشه بصورت تک خط بوده و تماما اتوماسیون و اتوماتیک می باشد و بدون دخالت نیروی انسانی انجام می گیرد.

دستگاه شستشوی شیشه از چند قسمت تشکیل می شود که این قسمت ها مشخصات فنی دستگاه را تشکیل می دهند. در زیر آشنایی مختصری درباره قسمت های مختلف دستگاه شستشوی شیشه خواهیم داشت.

دستگاه شستشوی شیشه

دستگاه شستشوی شیشه

دستگاه شستشوی شیشه از چهار قسمت اصلی تشکیل می شود :

جای گذاری یا بارگذاری یا کشنده

قسمت محفظه استیل و شستشو

تحویل کار

لوازم و تجهیزات

در ابتدا بخش لوازم و تجهیزات را توضیح خواهیم داد، زیرا این قسمت ها بخش های اساسی دستگاه است و در صورتی که در این قسمت ها مشکلی وجود داشته باشد، نتیجه کار مطلوب نخواهد بود و کار سایر قسمت ها را نیز تحت تاثیر منفی قرار می دهد.

دستگاه شستشوی شیشه می باید به یک محفظه آب تجهیز گردد که این محفظه از طرف کارخانه ارائه می گردد.

آبی که درون این محفظه هدایت می گردد باید از یک دستگاه تصفیه آب عبور کند تا گچ  و دیگر نا خالصی های آب کلا از بین برود. زیرا آب دارای گچ در صورتی که داخل دستگاه مورد استفاده قرار گیرد، بر روی شیشه لکه به جای خواهد گذاشت و نهایتا اینکه کیفیت شستشویی که اپراتور دستگاه در نظر دارد، هرگز ارائه نمی نماید.

داخل محفظه المنت گرم کننده نیز وجود دارد که دمای آب را تا حد مطلوب شستشو بالا می برد تا شستشو با آب ولرم بوده و نهایت کار آیی را داشته باشد .

تابلو برق مجموعه شستشو را نیز نباید از خاطر برد زیرا از اهمیت بسیار بالایی در این مجموعه برخوردار است .

در قسمت بارگذاری، شیشه برش خورده که جهت دو جداره شدن آماده می باشد، در دستگاه جای گذاری می شود.

این قسمت دارای چندین غلطک می باشد که با استفاده از نوار یا زنجیر شیشه بارگذاری شده را به داخل محفظه شستشو هدایت می کند.

وظیفه اصلی این قسمت فی الواقع، فقط هدایت شیشه به داخل محفظه می باشد.

دستگاه شستشوی شیشه

دستگاه شستشوی شیشه

شستشوی شیشه گلس وین ویندور

همچنین در این قسمت نیز گاها لامپ هایی تعبیه می شود که در صورت چسبیدن اشیای خارجی به شیشه، توسط اپراتور جدا شوند

و همراه شیشه به داخل محفظه شستشو وارد نشو.

در قسمت محفظه شستشو یا استیل با چندین قسمت متفاوت برخورد می کنیم.

شیشه های جای گذاری شده در دستگاه، ابتدا از یک تی تمیز کننده رد می شوند تا اشیای خارجی چسبیده به شیشه را جدا کند.

سپس در داخل محفظه توسط فرچه های شوینده با آب ولرم شسته می شوند.

تعداد فرچه ها بسته به مشخصات فنی دستگاه ممکن است یا دو یا چهار یا شش عدد باشند.

توجه داشته باشید که هر چقدر تعداد فرچه های دستگاه شستشوی شیشه بیشتر باشد، کیفیت شسشتو و قدرت بیشتری را به دستگاه می دهد. البته بدیهی است که هرچقدر تعداد فرچه بیشتر باشد، تعداد موتور بیشتر و قیمت بالاتری را دستگاه خواهد داشت.

پس از عبور شیشه از محفظه شستشو در خروجی مجددا شیشه از داخل یک تی لاستیکی عبور می نماید تا آبگیری کامل صورت گیرد. برخی دستگاه ها مجهز به دمنده نیز می باشند تا عمل خشک کردن شیشه کیفیت بهتری پیدا کند.

بخش هایی که مطالعه کردید، آشنایی بسیار مختصر با دستگاه شستشوی شیشه بود. البته که دستگاه شستشوی شیشه دارای جزئیات بسیار زیادی می باشد که توضیح آن در این مطلب نمی گنجد و شما نیز شاید فرصت مطالعه کافی نداشته باشید. به همین دلیل توصیه می شود برای دریافت اطلاعات بیشتر، با کارشناسان مجرب مجموعه ویندور در تماس باشید.

توضیحاتی بیشتر در مورد دستگاه شستشوی شیشه خواهیم داد و آن هم در مورد قیمت دستگاه شستشوی شیشه است.

قیمت و خرید دستگاه شستشوی شیشه ایستاده

قیمت دستگاه شستشوی شیشه، بستگی به مشخصات فنی آن، اعم از موتور ها، فرچه ها و میزان تراکم فرچه ها، غلطک ها، متریال مورد استفاده در محفظه استیل شستشو، و سایر موارد دیگر دارد.

بدیهی است که هر چقدر که کیفیت قطعات مورد استفاده در دستگاه شیشه بالاتر باشد، قیمت دستگاه نیز بالاتر خواهد بود. البته باید توجه داشت که متریال بهتر هم موجب طولانی تر شدن عمر دستگاه می شود و هم کیفیت کار بهتری را به مصرف کننده دستگاه ارائه می دهد و هم استهلاک پایین تر و هزینه نگهداری پایین تری را برای مصرف کننده خواهد داشت.

در میان دستگاه های شستشوی شیشه، دستگاه های وارداتی ترکیه، به دلیل استفاده از بهترین متریال، معمولا دارای کارکرد بهتر هستند و تا کنون بیشتر از دستگاه های تولید داخل، رضایت مصرف کنندگان را به همراه داشته اند.

متاسفانه در خصوص دستگاه های وارداتی نیز موضوع قیمت آنها مطرح است.

این دستگاه ها هم قیمت بسیار بالاتری از دستگاه های تولید داخل دارند، هم هزینه حمل دستگاه نیز بسیار بالاتر از سایر دستگاه ها است

تا کاربر دستگاه زمان بسیار زیادی را از کار خود تعطیل نماید و مشغول جمع آوری بسیار دقیق خرده های شیشه از لا به لای غلطک های دستگاه نماید.

از سوی دیگر، دستگاه خوابیده معمولا نیاز به دو نفر نیروی انسانی دارد تا شیشه های ابعاد بزرگتر را به آرامی بر روی غلطک کشنده دستگاه جای گذاری نمایند. این در حالی است که در دستگاه ایستاده، معمولا با یک نفر اپراتور نیز امکان کار وجود دارد.

همچنین مزیت دیگر دستگاه شستشوی شیشه ایستاده، این است که نسبت به دستگاه شستشوی شیشه خوابیده فضا و متر مربع کمتری را اشغال می نماید و این خود باعث می گردد در کارگاه هایی که فضای کمتری دارند، بسیار کاراتر باشد.